e - sarunas

Jautājam:
1. Kaa veerteejat pashreizeejo situaaciju ar florbola informaacijas atspoguljojumu internetaa?
2. Vai peec Juusu domaam informaacija internetaa vareetu buutiski uzlabot florbola popularitaati?
3. Ko vareetu uzlabot shajaa jomaa un kas tieshi buutu jaadara (var mineet konkreetas lietas), lai to paveiktu?

Atbild: Valdis Timmermanis (vairākas florbola mājas lapas)
1. Pēdējā laikā vairākām Latvijas florbola komandām parādījušās savas mājas lapas internetā, kas noteikti ir pozitīvs fakts. Cerams, ka šī aktivitāte ir ar augšup ejošu līkni, un ir sācies īsts mājas lapu bums! Gribētos, lai tuvākajā laikā pie savu mājas lapu publicēšanas ķertos arī vairākas vadošās Latvijas florbola klubu komandas, jo tas noteikti vairotu lielāku informācijas apmaiņu. Protams, ka arī cita līmeņa vietējo komandu saikņu apmeklējumi globālajā tīmeklī būtu saistošas un interesantas!

2. Ar interneta starpniecību florbola popularizēšanā ir vien par maz! Šis ceļš ir ejams caur mēdijiem (laikrakstiem, TV un radio), kā šī sporta veida reklamēšanu lielākai cilvēku auditorijai. Kā spēcīgs piemērs kalpo valsts čempionāta fināli, kurus noskatās pietiekams skaits televīzijas skatītāju. Var minēt, kaut vai pagājušās sezonas (2002/03) datus, kad pie saviem televizoriem šo finālu vēroja ap 50 000 aculiecinieku. Ticiet, tā ir liela auditorija LTV programmā sporta veidam, kurš sezonas gaitā TV sporta ziņās tiek reti pieminēts ar spēļu rezultātiem par kārtējās čempionāta kārtas, bet vēl mazāk tas tiek atrādīts ar pusminūšu sižetiem. Diemžēl vēl joprojām par notikušām kārtām, kaut ko varam sakasīt tikai laikrakstā „Sports", bet arī ar skopiem skaitļiem un nelieliem aprakstiņiem. Nav slikta arī „Florbola avīzes" izdošana, bet diemžēl tur arī trūkst plašas un interesantas publikācijas, pie tam šai avīzei ir lokāls raksturs, jo tā tiek izplatīta starp florbolistiem. Būtu labi, ja šī avīze dublētos arī internetā, jo ne vienmēr tā var nokļūt pie interesentiem.

3. Internets noteikti kalpo, kā informācijas iegūšanas avots, kas kā zināms jau ir kļuvis par normu sporta žurnālistiem un apskatniekiem! Vajadzīgi arī pozitīvi un skaļi panākumi starptautiskajās arēnās, kas pievērstu lielāku interesi florbolam no vietējiem mēdijiem, līdz ar to laužot iesakņojošos stereotipus. Tomēr bez visiem iepriekšējiem minējumiem florbola popularizēšanai ir vajadzīgs finansiālais pamats, jo tirgus apstākļos valdošās tendences ir komercija. Tā piemēram šī gada fināla atrādīšana TV ekrānos LFS izmaksās vairāk, kā pusotrs tūkstotis latu. Ir daudzi sporta veidi, kas var kalpot kā labi piemēri, kad panākumi piesaista lielāku preses uzmanību, līdz ar to vairojās tautas interese un atrodas dāsnie naudas devēji. Florbolam ir jārēķinās, ka pagaidām tas nav olimpiskais sporta veids un līdz ar to, lielās aktivitātes starptautiskajā vai vietējā apritē paliek mazāk pamanāmas.
Es esmu gatavs piedalīties florbola informācijas attīstībā ar domubiedriem, kas ir gatavi sastrādāties vienotā komandā. Ideju ģenerēšanai varētu veidot kaut ko,līdzīgu Latvijas florbola portālam, kurā pēc iespējas vairāk, varētu atspoguļot notikums florbola laukumos ar dažādiem rakstiem, apskatiem, prognozēm un kurā netrūktu arī statistikas un spēļu pārskatu. Šādu ideju auklēju jau kādu laiciņu, bet vienam būtu grūti pacelt šo saiti. Kā vietu tīmeklī, kur veidot šādu portālu, varētu piedāvāt www.floorballmedia.lv mājas lapu.

Atpakaļ uz tēmu

Ģenerālsponsors


Ģenerālpartneri
sponsoriWarning: include(kounter.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/htdocs/cesislekrings/sarunas.php on line 123

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'kounter.php' for inclusion (include_path='.:') in /www/htdocs/cesislekrings/sarunas.php on line 123
x