Florbols

Florbols ir hokejam līdzīgs sporta veids, tiek spēlēts telpās ar plastikāta nūjām un bumbiņu.

Zviedrijā to sauc innebendijs, Somijā - salibendijs, Šveicē - unihokejs. Pasaules florbola vadošā organizācija ir Starptautiskā Florbola Federācija(IFF). IFF šobrīd apvieno 30 valstis, 3250 klubus un 200 000 reģistrēto spēlētājus, no tiem Zviedrijā ir 100000 spēlētāji, Somijā - vairāk nekā 23000, Šveicē - vairāk nekā 18000 spēlētāju. Latvijā ir ap 1000 licenzētu spēlētāju.

Florbols ir komandu sporta veids. Spēlē 2 komandas, katrai komandai laukumā ir pieci spēlētāji un vārtsargs, vārtsargam nav nūjas, vārtsargs var tikt nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
Florbola standarta laukums ir 40 metrus garš un 20 metrus plats. Tas tiek ierobežots ar 50 cm augstiem bortiem, kas stūros ir noapaļoti.
Vārti ir 160 cm plati un 115 cm augsti.

Spēle ilgst 3 x 20 minūtes ar diviem 10 minūšu pārtraukumiem.

Florbolā nav atļauts:
* turēt, kavēt, klupināt pretinieku,
* sist, bloķēt, pacelt vai spert pretinieka nūju,
* sist bumbiņu ar nūju vai kāju augstāk par ceļgalu,
* spert bumbiņu divas reizes pēc kārtas.

Bumbiņa ir no plastikāta - sver 23 gramus, diametrs 72 mm, tai ir 26 caurumi, kas ir 10 mm plati.

Florbola noteikumi angļu valodā (pdf fails).
Ģenerālsponsors


Ģenerālpartneri
sponsoriWarning: include(kounter.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/htdocs/cesislekrings/florbols.php on line 63

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'kounter.php' for inclusion (include_path='.:') in /www/htdocs/cesislekrings/florbols.php on line 63
x