Krišjānis Kļaviņš 09.03.04

“Lekrings” turpinās cīnīties par pirmo vietu

Sestdien Cēsīs uzvarot galvenos sāncenšus “Rubeni” ar 5:4 (1:0;2:3;2:1), “SK Cēsis/Lekrings” florbolisti vēlreiz apliecinājuši pamatotās ambīcijas uzvarai 11.florbola čempionāta regulārajā turnīrā vīriešiem. “Lekringa” uzvara pār rubeniešiem bija jau otrā pēc kārtas abu komandu savstarpējās cīņās šosezon. Cēsnieku kapteinis Ingus Laiviņš, gūstot vienus vārtus un izdarot trīs rezultatīvas piespēles, kļuva par Vidzemes derbija spožāko zvaigzni.

“Lekrings” čempionāta otrā posma sacensībās līdz ar to “Rubeni” uzvarējis abās savstarpējās spēlēs. Pēc uzvaras cēsnieki turnīra tabulā pietuvojās abām pirmo divu vietu īpašniecēm – “Ķekavai” un “Rubenei” -, tagad “Lekringu” no pirmās vietas šķir tikai divi punkti. Ja pagājušā gada Latvijas vicečempione uzvarēs pārcelto spēli Bauskā, cēsnieki var kļūt par vieniem no turnīra līderiem. Pašlaik pirmajā vietā ir “Ķekava” ar 16 punktiem, “Rubenei” par punktu mazāk, savukārt “Lekrings” deviņās aizvadītajās spēlēs savācis 14 punktus. Kopumā regulārajā čempionātā jāaizvada 14 spēles.

Pirms cīņas favorītu nav

Pirms sestdienas spēles pārpildīto tribīņu priekšā Cēsīs, abas komandas šosezon bija krustojušas nūjas trīsreiz – vienīgā spēle Cēsu SN noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 7:7, savukārt Rubenē vispirms mājnieki pieveica “Lekringu” ar 10:7, bet pēc tam piedzīvoja bezierunu zaudējumu pret novājinātajiem cēsniekiem ar 4:7.

“Rubenei” spēlē Cēsīs ļoti pietrūka traumu guvušā vienības rezultatīvākā spēlētāja Ivara Jēkabsona, tāpat nespēlēja arī Jānis Peičs, kurš šogad rubeniešu rindās cīnās ļoti veiksmīgi (15 vārti un 7 rezultatīvas piespēles). Savukārt “Lekringam” šoreiz, par spīti vārtsarga Gunta Bundzenieka prombūtnei, problēmas neradās. Dainis Kuļeznovs lēcējpeļu vārtos rādīja augstāko florbola vārtsarga pilotāžu.

“Lekringa” mājas spēlēs tik ierasto kapu klusumu, šķiet, cēsnieku līdzjutēji bija atstājuši mājās, sarīkojot īstus svētkus savai komandai. Šī bija arī viena no tām retajām reizēm, kad “Lekringa” līdzjutēji fanātismā atstāja jaņos rubeniešu fanus. Jāpiebilst, ka šīs reizes Vidzemes derbiju Cēsīs apmeklēja sezonas lielākais skaitītāju skaits “Lekringa” mājas spēlēs – 350.

Spēle ar “Lekringa” pārsvaru

Atliek nosaukt tikai vienu statistikas rādītāju, lai skaidri būtu redzams, ka “Lekringam” patiešām bija pārsvars gandrīz visu spēli, tā ir metienu attiecība – 38:21 (12:7;11:8;16:6) “Lekringa” labā.

Kā izrādījās, šī bija sezonas visnerezultatīvākā abu seno sāncenšu cīņa visā čempionātā – pirmoreiz abas komandas kopā nespēja gūt pat desmit vārtu (iepriekš mazākais bija 11). Spēles pirmā trešdaļa turpat 400 uz cīņu sanākušajiem līdzjutējiem ļāva ieraudzīt tikai vienu vārtu guvumu – pretuzbrukumā “Lekringa” spēles diriģents Ingus Laiviņš ar nevainojamu piespēli lieliskā metiena pozīcijā izvirzīja vienības veterānu Mārtiņu Bulmeistaru un pēdējais vēlreiz parādīja savu slepkavas instinktu cīņās pret spēcīgām komandām – 1:0.

Otrajās 20 minūtēs vispirms “Lekrings” panāca divu vārtus pārsvaru Jānis Freivalds (Mārtiņš Rajeckis), izmantojot rupju viesu kļūdu aizsardzībā. Pēc tam veiksme iekrita rokās zelta puisēnam Jānim Alpam, viņam norāvās metiens, taču bumbiņa vienalga atrada ceļu Kuļeznova sargāto vārtu tīklā – 2:1. Pagāja tikai 76 sekundes un Laiviņš atjaunoja divu vārtu pārsvaru “Lekringam” ar elegantu darbību skaitliskajā vairākumā. Solīdais pluss divi cēsniekiem saglabājās līdz spēles 32. minūtei, kad “Lekrings” izdarīja nepareizu nomaiņu, ko nekavējoties izmantoja “Rubene” – Alpa piespēle uz vārtu priekšu pilnīgi brīvajam Inģīstam un 3:2. Minūti un piecas sekundes pirms otrās trešdaļas jau 3:3, vēl viena veiksmīga epizode rubeniešiem – pēc vairākiem rikošetiem bumbiņa atsitās pa nekustīgi stāvošā “Rubenes” spēlētāja Jāņa Bagāta kāju un ielēca vārtos. 3:3 pēc 40 minūtēm.

Par spīti pēdējām desmit neveiksmīgajām otrās trešdaļas minūtēm, cēsnieki pēdējo trešdaļu uzsāka ar vēl vienu Artūra Vilkaiša vārtu sagraušanas mēģinājumu – tas izrādījās izšķirošs. Līdz 47. spēles minūtei rezultāts saglabājās neizšķirts 3:3, tomēr tad “Lekrings” divreiz deviņu (!) sekunžu laikā pārspēja vienu no Latvijas čempionāta labākajiem vārtsargiem (Andris Malkavs un Kaspars Zauls) un panāca 5:3. Pēc šādas notikumu attīstības 2002. gada Latvijas čempioni sāka smelt izlieto ūdeni – vienīgo reizi spēlē iespiežot “Lekringu” tā aizsardzības zonā. Cēsnieku vārtsargs Dainis Kuļeznovs vairākas reizes glāba lecējpeles no lielām nepatikšanām. “Lekrings” tobrīd bija tik bezpalīdzīgs, ka pārsvarā bumbiņu meta tikai pāri laukumam – gluži kā mazākumā. Rezultāts 5:4, par laimi “Lekringam”, kļuva tikai mazāk kā divas minūtes pirms cīņas beigām, vārtu autors – Jānis Iņģists. Tomēr tad rubeniešu masīvais spiediens noplaka un rezultāts nemainījās – 5:4 uzvar “SK Cēsis/Lekrings”.

Pēc spēles komentāri

Jānis Dainis, “Rubenes” galvenais treneris: “Zaudējām pelnīti. Tā arī neizdevās atrast Ivaram Jēkabsonam piemērotu aizstājēju. Kad komandai pazūd līderis, pazūd arī pati komanda. Mēs nevaram saņemties, ja mums nav līdera – tāpat bija arī rudenī, kad Bauskā bez Jāņa Alpa zaudējām ar 2:3. Kopumā, runājot par spēli, jāsaka – abas komandas ārkārtīgi daudz kļūdījās, spēle vismaz mūsu izpildījumā nebija skatāma. Mums slikti nospēlēja uzbrucēji, savukārt “Lekrings” ļoti labi cīnījās aizsardzībā – cieši sedza un neļāva izvērsties. Mūs šosezon vajā traumas – jau tagad skaidrs, ka līdz pat sezonas beigām nespēlēs Jānis Belasovs, kurš Cēsīs sarāva krusteniskās saites un viņam nepieciešama operācija, vismaz mēnesi nevarēs palīdzēt arī Jānis Peičs. Ivars Jēkabsons sastāvā atgriezīsies tikai pirms spēlēs pret “Ķekavu”.

Atis Rīsmanis, “Lekringa” aizsargs: “Patīkami, ka izdevās iepriecināt daudzos līdzjutējus, kas bija atnākuši uz spēli. Arī mēs par pirmo pozīciju vēl esam gatavi cīnīties. Īpaši labi nospēlēja vārtsargs Dainis Kuļeznovs un komandas kapteinis Ingus Laiviņš, kurš piedalījās četros vārtu gūšanas gadījumos no pieciem.”