Krišjānis Kļaviņš 16.03.04

Es noņemu cepuri Lekringa priekšā...

Savu sezonas izšķirošo nedēļu „SK Cēsis/Lekrings” florbolisti ir izturējuši godam – izcīnīti vajadzīgie divi punkti Cēsīs pret „Bauskas Klēti” 4:3 (3:0;0:2;1:1), kā arī smagajā spēlē izbraukumā pret Latvijas čempioniem „Ķekavu” gandrīz izdevās uzvarēt – neizšķirts 4:4 (1:1;1:1;2:2). Līdz ar to cēsnieki ir galvenie favorīti uz pirmo vietu Latvijas Florbola čempionāta vīriešiem regulārajā turnīrā. „Lekringam” nepieciešamas uzvaras izbraukumā pār FK „Rīgu” un „Bauskas Klēti”, lai potenciāls tiktu materializēts.

Cēsnieku pagājušās nedēļas panākumi ir lieliski, jo komanda ir izpildījusi grūto uzdevumu – pirmo reizi vismaz pēdējo piecu sezonu laikā izbraukumā nav zaudēts „Ķekavai”, Iepriekš, kas tāds nebija izdevies un tas dod papildus pārliecību, ka šīs sezonas iznākums pagājušā gada Latvijas vicečempioniem var būt vairāk kā ļoti veiksmīgs. Cēsnieki beidzot ir atraduši savu spēli un labi, ka tas ir noticis tieši tagad – brīdī, kad risinās regulārā čempionāta izšķirošie notikumi. Jau iepriekš esmu rakstījis, cik svarīgi „Lekringam” būtu uzvarēt regulārajā čempionātā, lai pusfinālā nebūtu jātiekas ar kādu no citiem favorītiem uz zeltu – „Rubeni” vai „Ķekavu”, bet varētu spēlēt ar kādu no nosacīti zemāka līmeņa komandām – „Bauskas Klēti”, FK „Rīgu” vai „Lauku Avīzi” (visideālāk). Lai tas tā arī notiktu, „Lekringam” regulārajā čempionātā vēl jāizcīna divas uzvaras...

Labi, ka tāLatvijas čempionāta kalendārs paredzēja, ka pagājušajā nedēļā „Lekringam” un vēl citām komandām divās dienās jāaizvada divas spēles. Sestdien Cēsīs risinājās pirmā no tām – cīņa pret vienu no komandām, kas izmisīgi cīnās par ceturto vietu – pedējo ceļazīmi uz pusfinālu - „Bauskas Klēti”. Iepriekš bauškeniekiem Cēsīs bija klājies pagalam slikti – šogad, piemēram, sagrāve ar 5:13. Tomēr situācija, kad vairs nav kur atkāpties piespieda „Bauskas Klēti” Cēsīs aizvadīt pēdējo gadu labāko spēli.

Sākumā gan nešķita, ka tā varētu notikt, jo „Lekrings” cīņu sāka grandiozi – jau 15.sekundē Ingus Laiviņš atklāja rezultātu, netverami metot tuvajā apakšējā stūrī. Pēc trīs ar pus minūtēm rezultāts pārsvars tika divkāršots, kad kārtējais šosezon lieliskais tālmetiens izdevās Sandim Pokeram. Nebija nospēlētas pat desmit minūtes un tablo Cēsu SN rādīja jau 3:0 – Mārtiņš Bulmeisters pielaboja Renāra Bērziņa metienu. Šķita, ka līdz ar to „Bauskas Klēti” gaida līdzīga sagrāve, kādu pirms nedēļas Cēsīs piedzīvoja „Kurši” – 0:9. Tomēr nekā.

Otrajā trešdaļā „Lekrings” vārtus gūt nespēja, savukārt baušķenieki divreiz pārspēja Gunti Bundzenieku. Pēdējās divdesmitminūtes sākumā „Lekrings” vispirms atjaunoja divu vārtu pārsvaru (Andris Malkavs), taču piecas ar pus minūtes pirms spēles beigām Aivars Duklāvs atkal samazīnāja cēsnieku handikapu līdz minimumam – 4:3. Ar „Bauskas Klēts” acīmredzamu pārsvaru noritēja atlikušais cīņas laiks un „Lekrings” atviegloti uzelpot varēja tikai brīdī, kad atskanēja tablo sirēna, kas vēstīja par cīņas beigām.

Ķekava varēja zaudēt vēlreiz

Apbruņojušies ar pamatīgu daudzumu savāktās informācijas par „Ķekavas” sestdienas zaudējumu „Rubenei” (8:9 – pirmais ķekavnieku zaudējums pēdējo gadu laikā savā laukumā!), svētdienas pēcpusdienā cēsnieki devās uz vietu, kur labprātāk nemaz nebrauktu - Ķekavu.

Kā jau varēja gaidīt, spēle izvērtās ārkārtīgi asa un noteikumu pārkāpumiem bagāta. Tāpēc loģiski, ka katra komanda pa diviem vārtiem guva skaitliskajā vairākumā. Lai arī metienu attiecībā liels pārsvars „Ķekavai” (36-22), tomēr laukumā viss ritēja līdzīgi – bez kādas komandas izteikta pārsvara. Rezultātu ceturtajā minūtē atklāja „Ķekava”, tomēr jau drīz vien „Lekrings” panāca neizšķirtu. Visu spēles laiku cīņa ritēja punkts punktā – nevienu brīdi kādai no komandām neizdevās iegūt divu vārtu pārsvaru. Arī pēc otrās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts – 2:2. Trešajā trešdaļā divreiz vadībā bija „Lekrings” – 3:2 un 4:3, tomēr allaž „Ķekavai” izdevās izlīdzināt rezultātu un spēle diez gan loģiski noslēdzās neizšķirti - 4:4. Protams, ka ne cēsnieki, ne ķekavnieki tāpēc ar šamapanieti Ķekavas SN grīdu neaplēja...

Florbola matemātika

Pašlaik turnīra tabulā līderi ar 21 punktiem ir „Rubene”, ar 19 acīm otro vietu dala „Ķekava” un „Lekrings”. Jāpiemin gan ļoti svarīga nianse – cēsniekiem ir viena spēle rezervē. Lai izcīnītu pirmo vietu, „Lekringam” jāuzvar divas ļoti grūtas izbraukuma spēles – pret FK „Rīgu” un „Bauskas Klēti”. Uzdevums sarežģīts, bet ne neizpildāms. Ja cēsniekiem izdosies to paveikt, viņiem būs 23 punkti – tikpat cik „Rubenei”, ja tā uzvarēs savu pēdējo spēli izbraukumā pret „Lauku Avīzi” (un tā arī noteikti būs). Vienādas punktu summas gadījumā ar „Rubeni” cēsnieki būs augstāk, jo uzvarējuši abās savstarpējās spēlēs. Savukārt „Ķekavas” komanda vairs nevar būt augstāk par otro vietu un arī tās izcīnīšana nav atkarīga no viņiem – proti, Latvijas čempioniem jācer, ka kādā no divām atlikušajām spēlēm „Lekrings” zaudēs, vienādu punktu summas gadījumā augstāk būs „Ķekava” (savstarpējās spēlēs 7:3 un 4:4).

Lai izcīnītu otro vietu „Lekringam” pietiek ar trim punktiem no četriem iespējamiem, proti, jāuzvar viena no spēlēm un otrā jāizcīna neizšķirts. Tomēr cēsnieki noteikti centīsies izmantot radušos izdevību pirmoreiz uzvarēt regulārajā čempionātā – pašlaik tieši cēsnieki ir galvenie favorīti pirmajam pleķim turnīra tabulā.

Nākamā spēle „Lekringam” sestdien plkst.17 Rīgā, Mežaparka sporta kompleksā pret vienmēr sīksto FK „Rīgu”.